Activitate de mărțișor, organizată de ASCOR Târgu-Jiu, în colaborare cu Parohia „Sf. Voievozi”, din Târgu-Jiu

Evenimente Proiecte

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, filiala ASCOR din Târgu-Jiu a organizat în perioada de 24-29 februarie atelierul de mărțișoare – în cadrul căruia au fost confecționate aproximativ 200 de mărțișoare. În data de 1 martie, după săvârșirea Sf. Maslu la Biserica – Catedrală Sfinții Voievozi din Târgu-Jiu, tinerii membri ai ASCOR au dăruit cu dragoste câte un mărțișor doamnelor și domnișoarelor prezente la slujbă. La finalul activității, inițiatorii proiectului au mulțumit părintelui Gheorghe Gomoi, paroh al bisericii Sfinții Voievozi, părintelui inspector Neofit Stănciulescu, precum și celorlalți preoți slujitori, pentru implicare, găzduire și ajutor.

(Pr. Cruceru Valerian)