Excursie în dar pentru tinerii din Parohia „Sf. Ier. Nicolae” – Comoșteni, Protoieria Băilești

Evenimente Proiecte

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, la finalul săptămânii trecute tinerii din grupul Parohiei Sf. Ier. Nicolae – Comoșteni, Protoieria Băilești, au primit în dar o excursie gratuită din partea Primăriei Gângiova. Însoțiți de părintele paroh Nicola Alin Constantin, tinerii au avut ocazia de a vizita Mănăstirea Sămbăta de Sus, Catedrala Mitropolitană din Sibiu, dar și cele mai importante obiective turistice din centrul orașului Sibiu. Excursia se înscrie în cadrul activităților propuse de parteneriatul dintre școală și biserică. În prezent, grupul de tineri al parohiei este implicat în cadrul Concursului Național Catehetic „Hristos, Cuvântul care vindecă!”.