Proiect educațional-religios, desfășurat la Școala Gimnazială Crușeț, din județul Gorj

Evenimente Proiecte

Cu binecuvântarea Înaltpreafințitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, la finalul săptămânii trecute, s-a desfășurat o activitate edicațional-religioasă în Școala Gimnazială Crușeț, din județul Gorj, în colaborare cu Parohia Crușeț, din Protoieria Târgu-Cărbunești. În cadrul parteneriatului dintre Biserică și Școală, în prezența doamnei director Godeanu Maria Irina, a profesorului de religie Diaconu Costinel și a elevilor, părintele paroh Manda Paul a dăruit câte o icoană pentru fiecare clasă a Școlii Gimnaziale. În cuvântul de învățătură, părintele Manda a mulțumit tuturor celor implicați și a explicat celor prezenți însemnătatea icoanei ortodoxe pentru viața creștină.