Oferta de educațională a Facultății de Teologie din Craiova în atenția liceenilor de la „Charles Laugier”

Evenimente Proiecte

Elevii claselor a XII-a de la Liceul „Charles Laugier” din Craiova au primit miercuri, 10 aprilie, vizita pr. lect. dr. Ioniță Apostolache, cadru didactic la Facultatea de Teologie Ortodoxă, în contextul proiectului de promovare a ofertei educaționale pentru sesiunile de admitere la programele de Licență, de Teologie Pastorală și Arte Vizuale. Întâlnirea a avut loc în cadrul orei de Religie și a fost mijlocită de profesorul Sorin Cârstea, cadru didactic pentru această disciplină la Liceul „Charles Laugier”. După o discuție tematică despre „Perioada Postului Mare”, completată de o sesiune de întrebări și răspunsuri, pr. lect. dr. Ioniță Apostolache le-a prezentat liceenilor calendarul celor două sesiuni de admitere din lunile iulie și septembrie (Sesiunea din iulie: 15.04-17.07 – înscrierea on-line a candidaților; 19 iulie – probele eliminatorii; 20 iulie – afișarea rezultatelor parțiale și 20-24 iulie confirmarea locurilor. Sesiunea din septembrie: 05.08-10.09 – înscrierea on-line a candidaților; 12 septembrie – probele eliminatorii; 13 septembrie – afișarea rezultatelor parțiale și 13-17 septembrie – confirmarea locurilor).