Activitate ecologică desfășurată de elevii Liceului Teologic din Târgu-Jiu

Evenimente Proiecte

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, în ziua de 10 aprilie 2024, elevii Liceului Teologic din Târgu-Jiu, coordonați de doamnele profesor Novacianu Mihaela, Mihăilescu Ana, Oproiu Vasilica, Dobroiu Laura, Andrei Violeta, Pânișoară Corina, Roșu Diana și de părintele director Vătafu Ștefan, au participat la activitatea Proiectului Educațional Județean „Plantăm fapte bune”, în parteneriat cu Ocolul Silvic Târgu Jiu, cu ocazia „Lunii plantării arborilor”, care s-a desfășurat în pădurea din satul Lăzărești, Bumbești Jiu.

„Acest proiect oferă școlii și elevilor avantaje și beneficii de ordin educativ, moral, afectiv și practic, care se vor reflecta ulterior asupra atitudinii comunității locale. Aducem mulțumiri pentru sprijinul oferit în inițierea acestui proiect, personalului tehnic al Ocolului Silvic Târgu Jiu, profesorilor Liceului Teologic Târgu Jiu, precum și elevilor care ne-au demonstrat dragoste față de natură, creația lui Dumnezeu”, ne-a transmis părintele Vătafu Ștefan.