Etapa Județeană a Olimpiadei de Religie Ortodoxă, organizată la Liceul Teologic din Târgu Jiu

Evenimente
Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Dr. Irineu Popa, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, în data de 13 aprilie, s-a desfășurat Etapa Județeană a Olimpiadei de Religie Ortodoxă, organizată la Liceul Teologic din Târgu Jiu.
La Etapa Judeţeană s-au înscris 179 de elevi din Județul Gorj. Lucrările elaborate au fost apreciate de comisia de evaluare. Din comisia de organizare au făcut parte: pr. insp. Neofit Stănciulescu, pr. dir. Ștefan Vătafu, pr. dir. adj. Manole Cristian Raica, arhid. dr. Nicușor Lăzărică, prof. Arsenie Claudia, prof. Buzducea Cristina, prof. Ana Mihăilescu, prof. Alexandrescu Claudia, prof. Cristian Nicolovici şi Ana Maria Brandiburu.
(Text: Pr. Ștefan Vătafu, directorul Liceului Teologic Târgu Jiu)