Concert caritabil, organizat de Asociația Vasiliada la Filarmonica Oltenia, din Craiova

Anunțuri Evenimente Proiecte

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, Asociația Vasiliada în parteneriat cu Asociația „Pelerinii Sfântului Munte” din Grecia și Parohia Harșu din Craiova, organizează în ziua de sâmbătă, 25 mai 2024, ora 1800, un Concert caritabil denumit „Armonii româno-elene pentru solidaritatea în educație”. Evenimentul se desfășoară în sala mare a Filarmonicii Oltenia din Craiova. Dintre artiștii sau grupurile care vor urca pe scenă, amintim pe: Music Group Siris, Anastasia Boroată și Corul Facultății de Teologie Ortodoxă. Concertul va fi prezentat de doamna Alina Trană.

Biletele reprezintă o donație pentru susținerea programelor și proiectelor Asociațiilor care organizează evenimentul și pot fi achiziționate de la sediul Asociației Vasiliada, precum și de la Catedrala Mitropolitană „Sf. M. Mc. Dimitrie”, de la Paraclisele Mitropolitane: „Madona-Dudu”, „Sf. Treime” și „Sf. Ilie”, și de la bisericile parohiilor „Sf. Ier. Calinic Cernicanul” și de la Harșu, din Craiova.