Examen pentru ocuparea postului vacant de preot la Spitalul Municipal Calafat, din județul Dolj

Evenimente

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, în ziua de 22 mai 2024, a avut loc examenul pentru ocuparea postului de preot la Spitalul Municipal Calafat, din județul Dolj. După examenul scris și proba practică, a fost declarat admis părintele Nicola Ionuț Emanuel, cu media de promovare 9. Din comisia de examen au făcut parte: Președinte comisie: părintele Mihail Florin, președintele Asociației Vasiliada; Membri: părintele Tinel Dudău, de la Spitalul Poiana Mare, și părintele Bărbulescu Ștefan, inspector eparhial al Arhiepiscopiei Craiovei; Secretar: ec. Sandru Andreea; Observatori: as. Ștefan Mircea, reprezentant sindicat Sanitas.