Activități dedicate tinerilor din Parohia Căciulatu, alături de Grupul Parohial „Tinerii Maicii Domnului”

Evenimente Proiecte

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, în ziua de 24 iunie 2024, Grupul Parohial „Tinerii Maicii Domnului” de la Paraclisul mitropolitan „Madona Dudu” din Craiova, coordonați de Preotul Mihai Scorbură și tinerii din Parohia Căciulatu, Protoieria Craiova Nord, însoțiți de Pr. Drugă Ionuț, au realizat o serie de activități dedicate copiilor. Mai întâi au participat la slujba Acatistului Sfintei Treimi, săvârșită în biserica închinată Maicii Domnului. În a doua parte a zilei, tinerii au sărbătorit ziua iei românești, participând la mai multe activități recreativ-culturale desfășurate la Pensiunea Agroturistică Jianca, din comuna Almăj. Cu această ocazie au fost felicitați cei care poartă numele Sfântului Ioan Botezătorul. De asemenea, au servit o agapă frățească marcând astfel prima zi din postul Sfinților Apostoli Petru și Pavel.