Colectă caritabilă, organizată de ASCOR – Craiova în perioada 15-29 aprilie 2024

Evenimente Proiecte

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, cu ocazia slăvitului praznic al Învierii Domnului, Asociația ASCOR – Craiova organizează o colectă caritabilă pentru a veni în sprijinul familiilor defavorizate social.

„Pentru a aduce bucurie și alinare semenilor noștri și pentru a agonisi comori în ceruri, pe care „furii nu le fură și molia nu le strică”, vă așteptăm să aduceți o rază de lumină acestor familii încercate, la Centrul Social de zi „Sfinții Doctori fără de arginți Cosma și Damian”, din Craiova, în perioada 15-29 aprilie 2024, acestea urmând a fi distribuite de către voluntarii ASCOR. Orice fel de donație este binevenită. Vă mulțumim pentru generozitate!”, a transmis domnul Petre Uscătescu, președinte ASCOR, filiala Craiova.