Rezultate deosebite obținute de elevii Seminarului în cadrul Concursului dedicat Zilei educației financiare

Evenimente Proiecte

În ziua de miercuri, 25 aprilie 2024, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, o parte dintre elevii și profesorii Seminarului Teologic Ortodox „Sf. Grigorie Teologul” din Craiova au participat la premierea organizată de Inspectoratul Școlar Județean Dolj, ca urmare a activităților desfășurate cu ocazia celebrării „Zilei educației financiare”. Evenimentul s-a desfășurat în amfiteatrul I.S.J. Dolj, fiind prezenți elevi și profesori din 27 de unități școlare doljene, Seminarul craiovean obținând Mențiune, la secțiunea „Cel mai interesat calendar de activități dedicate zilei educației financiare”. La premiere, Seminarul nostru a fost reprezentat de elevii Dragomir Stelian (clasa a X-a), Popescu David (clasa a X-a) și Măceșanu Ștefan (clasa a XI-a), fiind coordonați de prof. Marga Marcu, prof. Roxana Pană și prof. Darius Persu.

(Dan Anastasescu)